2018 წლის 11 ოქტომბერი
გერმანული ენის
წრე
წრის დასახელება:
„ Deutsch"
სკოლა-სსიპ ქალაქ თბილისის N 191 საჯარო სკოლა.
სამიზნე ჯგუფი: V კლასის
მოსწავლეები.
ხანგრძლივობა: 2018- 2019 სასწავლო წლის პირველი სემესტრი, შეხვედრები
კვირაში ორჯერ, სამშაბათი და პარასკევი 14:00
სთ-ზე.
საწრეო მუშაობას
უხელმძღვანელებს გერმანული ენის მასწავლებელი ლია ჭალიძე.
საწრეო მუშაობის
მიზანი:
· მოსწავლეთა
ცოდნის გაღრმავება ე.ს.გ.-ს მოთხოვნების მიხედვით.
· პრობლემის
დანახვის და გადაწყვეტილების
უნარების ჩამოყალიბება.
· მოსწავლეთა
დამოუკიდებელი აზროვნების
განვითარება.
· ექსპერიმენტულად
მუშაობის უნარების გამომუშავება.
· თეორიული
ცოდნის პრაქტიკაში გამოყენების
უნარის განვითარება.
· პრეზენტაციის
უნრის განვითარება.
გერმანული
ენის წრეში
მუშაობა მოსწავლეებს დაეხმარება
გაიღრმავონ ცოდნა
თეორიული საკითხების შესახებ,
ჩაატარონ ექსპერიმენტული სამუშაოები,
უკეთესად გაიაზრონ არსებული თემები, რაც ხელს შეუწყობს
მათი კრიტიკული აზროვნების
, ვარაუდების გამოთქმის,
ინფორმაციის მოძიების,
პრეზენტაციის უნარების
განვითარებასა და ჩამოყალიბებაში.
წრეში მუშაობისას
ისწავლიან სხვისი აზრის
პატივისცემას, შეიძენენ
ჯგუფური მუშაობის ჩვევებს.
ყველაფერი ეს კი ხელს შეუწყობს
სწავლისადმი მათი მოტივაციის
გაზრდას.
გერმანული ენის წრის
თემატურ-კალენდარული
გეგმა.
მოსწავლეთა რაოდენობა
-11
საათების რაოდენობა
-21
თვე და რიცხვი
|
თემა
|
აქტივობა
|
რესურსი
|
|
1.
|
16.10
|
წრის წევრებთან
საორგანიზაციო საკითხებზე საუბარი.
წრის მუშაობის მიზნების
გაცნობა.
|
მინილექცია
|
კომპიუტერი
|
2.
|
19.10
|
Modus1,Lektion 1,გაცნობის გაკვეთილი: Wie heist du? Gruss
dich, Wer bist du?, Wie alt bist du?, zahlen 1-20. Fragesatze: wer? Wie?
|
სახელმძღვანელოს დახმარებით ჯგუფური
მუშაობა.დიალოგები
ერთმანეთთან, სიმღერით ანბანის და ციფრების შესაწავლა
|
მარკერები, ფურცლები
სახელმძღვანელო, რვეულები, პლაკატები.
|
3.
|
23.10
|
Wortshatz wiederholen,
Hor gut zu und sprich nach! Du kannst das,
Hallo,Hallo leute
|
არსებული ცოდნის
გააქტიურება.Wir singen.
|
რვეული, დაფა,
ცარცი კომპიუტერი
|
4.
|
26.10
|
Lektion 2
Meine Familie, das
ist….,das sind
Das ist der Onkel von….
|
თვალსაჩინო პრაქტიკული
მუშაობა.წყვილებში
მუშაობა,
დიალოგები
|
კომპიუტერი
წიგნები,
რვეულები, პასტები
|
5.
|
30.10
|
Lektion 3
Hast du Geshwister?
Ich bin nicht
verheiratet
|
ჯგუფური მუშაობა.
ცოდნის შეჯამება. დიალოგები
|
ფერადი ილუსტრაციები.
სახელმძღვანელო.
|
6.
|
2.11
|
Prasens von haben und
sein die hofliche Form Sie
|
სახელმძღვანელოს დახმარებით ჯგუფური
მუშაობა.დიალოგები
|
კომპიუტერი
წიგნები,
რვეულები, პასტები
|
7.
|
6.11
|
Buchstabenspiel,
interviews,mini dialogen.
Das lied: Hast du
Geschvister?
|
კრიტიკული აზროვნების
ჩამოყალიბება.
სიმღერა
|
ფერადი ილუსტრაციები.
სახელმძღვანელო
კომპიუტერი
|
8.
|
9.11
|
Lied:Das ist meine Tante Frieda,
Familienfoto erklaren
|
ჯგუფური მუშაობა.
ცოდნის შეჯამება. დიალოგები, სიმღერა
|
დაფა ცარცი.ფოტოები პლაკატები კომპიუტერი
|
9.
|
13.11
|
Prasens von heisen,
personalpronomen, der bestimmte Artikel: der, die, das.
|
ჯგუფური მუშაობა. სავარჯიშოების გაკეთება
|
დაფა,
რვეულები წიგნები
|
10.
|
16.11
|
Lektion 4. Wo wohnt ihr?, Wo liegt das?, Wie ist deine
Adresse?
|
ინტერვიუ,
დიალოგური სავარჯიშოები
|
რუკა,
დაფა ცარცი კომპიუტერი
|
11.
|
20.11
|
Grammatik: Prasens der verbena: wohnen,
heissen. Fragesatze: wer? Wie? Was? Wo?
|
ინდივიდუალურად
მუშაობა,
|
რვეულები,
დაფა, ცარცი
|
12.
|
23.11
|
Zahlen 20-2000, Fragen und antvorten,
|
ჯგუფური მუშაობა. მოსასმენი
სავარჯიშოების გაკეთება
|
რვეული, დაფა
ცარცი.
|
13.
|
27.11
|
Wortschatz wiederholen,
Aussprache| Hor gut zu und sprich nach
|
განვლილი
მასალის გამეორება, Du kannst….
|
რვეული, დაფა
ცარცი.
კომპიუტერი
|
14.
|
30.11
|
Wir singen: Wohnst du
vielleicht in Munchen?...
|
Wir trainieren. მოსასმენი სავარჯიშოების გაკეთება
|
ცხრილი, რვეული
ცარცი დაფა
კომპიუტერი
|
15.
|
4.12
|
Teste dein Deutsch. Wortshatz und Grammatik
|
Selbstkontrolle, კითხვების დასმა, გამეორება
განვლილი მასალის.
|
სქემა, რვეული,
კალამი
|
16.
|
7.12
|
Modus 2, Lektion 1, Bei
uns zu Hause, Du lernst…
|
ჯგუფური მუშაობა
|
რვეული, დაფა
ცარცი, კალამი
|
17.
|
11.12
|
Lieder auf Deutsch, die
Farben, Hor zu| Sprich nach|
|
სიმღერა,
ფერების ამოცნობა გერმანულად,
|
კომპიუტერი, დაფა,
ცარცი.
წიგნები
|
18.
|
14.12
|
Wortschatz wiederholen,
Aussprache| Hor gut zu und sprich nach
|
ინტერვიუ,
დიალოგური სავარჯიშოები
|
რვეული, დაფა
ცარცი.
კომპიუტერი
|
19.
|
18.12
|
Lektion 2, Ein Besuch Wie gehts Ihnen?
|
Wir trainieren. მოსასმენი სავარჯიშოების გაკეთება
|
კომპიუტერი
|
20.
|
21.12
|
Lies laut und erganze|
Was passt zusammen?
|
ტექსტის
ხმამაღლა კითხვა და აზრის დასრულება, კითხვებსე პასუხის გაცემა
|
წიგნები,
რვეულები, პასტები
|
21.
|
25.12
|
Wir trainieren, Wir singen das Lied: ,,o Tannenbaum”:
Das Neujahrslied.
|
შთაბეჭდილებების გაზიარება. სიმღერა
და ცეკვა
|
კომპიუტერი,
ნაძვის ხე, აპლიკაციები ფერადი ნათურები, ფერადი ქაღალდები
|
გამოყენებული ლიტერატურა: მოსწავლის წიგნი და
რვეული-ბაკურ სულაკაურის გამომცემლობა.
Wir neu A1.1 Lehrbuch mit Audio-CD;
მასწავლებლის
წიგნი-Lehrerhandbuch